tohum paketleri yola çıktı

Tamı tamına 422 paket tohumu, eşe, dosta, aşa dağıtmak üzere hazırladım. Dumanlıdağ’da yeni yeni filizlenmekte olan Akçabulut’a gidecek olanlarla birlikte binlerce, abartmış olmayayım ama onbinlerce tohum. Bir çimdiğe onlarcası sığabiliyor çünkü. Düşünsenize bir çimdik 30 ot, 15 çalı, 5 ağaca denk gelebiliyor. Doğu Akdeniz’in Çaltıbozkır bucağında yaşayan bitkiler kendine başka yuvalar buldu, bulacak. Yolculukları uzun ve güzel olsun. Belki içlerinde dünyayı gezen bile olacak. Şimdiye kadar eksikliğini duyduğum bu maceralardan habersiz olmak. Tohumlara ne oldu, ara sıra duyurursanız sevinirim. Endamlarını gösterdiler mi, uçtular mı başka bahçelere?

Bu dağıtımda bostan bitkileri olmasına rağmen genelde yaban bitkisi tohumlarını istediğiniz ve Yazı yaban hassasiyeti göstererek-izniniz olursa böyle adlandıracağım- adaletli davrandığınız için teşekkür ederim. Bostan bitkilerinde de Mor havuç, Tırtırı kabak, Pembe patlıcan ve Blue beauty domates başı çekti. Kimine istemediği halde bazı tohumları da ekledim. Tadına baksın diye. Ayrıca 3 bitkiden oluşan bir sürpriz tohum paketiniz var. 2 tane toprağı besleyecek baklagil, bir ruhu besleyecek gül. Eğer ekecek yeriniz yoksa lütfen selamımla birlikte hediye edin sevdiceklerinize ki vakitlice yuvalarına kavuşsunlar. İki tane görece geniş yayılışlı ve yetiştiği koşullar açısından çok seçici olmayan endemik dışında endemik bitki tohumları istemeyerek de kalbimi çaldınız. Bence tohumlar nasıl korunur göstermiş olduk birlikte. ‘O çalar, bu kapar’ demeden paylaşınca, birbirimizi dinleyince, kendi yatağımızda usulca, bir bentle karşılaşmadan akınca nasıl da parlıyoruz.

Kargoya verince takip numarası göndereceğim. Ücreti uygun olsun diye hiçbir ekstra hizmeti işaretlemedim. Emekler zayi olmasın, takip etmeyi ve teslim almayı unutmayın.

Saçma ve göbeğini gösteren Ömür’ün faaliyete katkıları tamamen psikolojik. Sobalar yanmaya başladı, pencereler kapanmak üzere. Canlar birbirine sokuluyor iyice.

Yukarıya kaydır