mesut abi ve arkadaşları

Profilden ve önden Mesut Abi. Beni görünce saklandı güya. Mesut Abi adını verdim ama daha oturaklı bir adı vardır mutlaka, tanıyan var mı? Kekiğin başına çıkmış, muhtemelen dişisi için bülbülün ötüşü kadar tatlı gelen kesintisiz, tiz şarkısını söylüyordu.

Karıncaların da patikası var. Enleri enlerine, boyları boylarına göre. Yol üzerindeki çerçöpü temizleyip yürümekle aşındırıyorlar. Sonra düz mü gidecektim, buradan sağa mı sapmalıyım derdi olmadan birbirlerinin peşinde gidip geliyorlar. Embriyo oluşumunu tamamladı mı tohum ekilebilir demiştim Acı bakla tohumlarından bahsederken. Tam olgunlaşmasa da olur. Hatta daha çabuk çimlendiklerini, doğmaya daha hevesli olduklarını söyleyebilirim böyle ekince. 9 gün sonra merhabalaştık. Bahçede Acı bakla var artık.

Minik Sevbeni kelebeğinin bahçedeki kalabalığı artık günlük rutinlerden biri. Buradaki varlıkları ne tesadüfi ne mucizevi. Davet ettim geldiler. Hem nektarını sevdikleri bitkileri ektim hem de üzerine yumurtladıkları ağaçları. Çakal eriği ve Domuz eriği üzerine bırakıyorlar yumurtalarını. İşte çiftleşmeye hazırlanıyor ikisi, bir kabak yaprağının üzerinde.

Yukarıya kaydır